Кафедра матеріалів реакторобудування та фізичних технологій

Кафедру було створено 1 вересня 2012 внаслідок об’єднання трьох кафедр фізико-технічного факультету, а саме:

  • кафедри матеріалів реакторобудування (утворено у 1962 р.);
  • кафедри фізичних технологій (утворено у 1993 р.);
  • кафедри електрофізики і радіаційних технологій (утворено у 2009 р.).

Хто не згоден із тим, що сьогодення – це час інновацій та технологій? Якщо спробувати однією фразою охарактеризувати ХХІ століття, то практично в усіх варіантах будуть наявні ці слова. У позаминулому ХІХ, та і в минулому ХХ століттях технології розвивалися та впроваджувалися досить повільно (звісно, порівняно з сьогоденним ритмом життя та змінами суспільства). Зараз шлях від наукового дослідження до інженерної розробки, а від такої розробки до промислової технології суттєво скоротився. Ми вже практично звикли до того, що з року в рік з’являються нові винаходи, технічні об’єкти та пристрої, які вагомо впливають на наше життя.

Безумовно, досягнення техніки та технологій базуються на здобутках науки. Найпрестижнішою відзнакою у науці є, беззаперечно, Нобелевська премія. Аналіз тематики досліджень з фізики, які у ХХІ столітті були оцінені Нобелевською премією, свідчить, що майже половина з них (8 з 18) присвячені новим матеріалам або методикам досліджень матеріалів (до речі, решта – за фундаментальним і теоретичним дослідженням). Якщо до цього додати роботи аналогічного спрямування з хімії (5 з 18 премій), то очевидним буде висновок про невід’ємність нових технологій від нових матеріалів.

Саме прикладом такого плідного поєднання матеріалів та технологій є кафедра матеріалів реакторобудування та фізичних технологій.

За різними варіантами освітніх програм з прикладної фізики та двома фаховими спрямуваннями («Фізичне матеріалознавство» та «Фізичні технології») ми навчаємо бакалаврів та магістрів (докладніше – у вкладці «Навчальна робота»).

Бажаєте навчатися далі? - Наша аспірантура чекає на Вас.

Є намагання продовжити освіту в Європі або Америці? - З нашим дипломом і за сприяння наших випускників в університетах світу у Вас не буде з цим проблем.

Бажаєте працювати? - Ви можете бути науковим співробітником, інженером, програмістом...

Мрієте зайнятися бізнесом? - Наша освіта – це добрий початковий капітал.


Литовченко Сергій Володимирович

Сергій Володимирович Литовченко,

завідувач кафедри матеріалів реакторобудування та фізичних технологій,

15 лютого 2019 р.