Про факультет


Фізико-технічний факультет, як самостійну одиницю, було створено 1962 року для кадрового забезпечення наукових установ військово-промислового комплексу СРСР. Саме науково-технічні розробки випускників фізтеху у найпередовіших на той час галузях науки і техніки: ядерної фізики, фізики плазми, фізичного матеріалознавства, - гарантували військовий паритет СРСР та США.

Факультет зробив значний внесок до світової наукової скарбниці. Серед випускників факультету — більше десяти лауреатів Ленінської премії, близько ста лауреатів Державних премій СРСР, УРСР та інших республік, премій академії наук, 30 членів Національної академії наук України.

За понад 50 років факультет випустив понад 3000 спеціалістів, фахівців у новітніх галузях фізичної науки. Більшість випускників факультету — успішні люди, які займаються науковими дослідженнями. Понад 30% випускників мають наукові ступені, що є абсолютним світовим рекордом.

Наразі на факультеті діють 4 кафедри: кафедра фізики ядра та високих енергій імені О.І.Ахієзера ; кафедра медичної фізики та біомедичних нанотехнологій; кафедра матеріалів реакторобудування та фізичних технологій; кафедра прикладної фізики та фізики плазми. Понад 200 студентів навчаються за бюджетною формою навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» за спеціальністю «прикладна фізика та наноматеріали», а також за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» за спеціалізаціями:

  • Експериментальна ядерна фізика та фізика плазми
  • Прикладна фізика
  • Медична фізика

Саме студенти фізтеху щороку посідають чільні місця на Всеукраїнських та Міжнародних олімпіадах з фізики та теоретичної механіки, на Всеукраїнських та Міжнародних студентських турнірах фізиків, а також турнірах з природничих наук. Студенти фізтеху беруть участь у численних програмах подвійних дипломів по всьому світі: в США, Франції, Польщі, Австрії,Німеччині, Фінляндії… Завдяки всесвітньо визнаній якості освіти на фізико-технічному факультеті, наших студентів регулярно запрошують до участі в транс-європейських студіях з фізики високих енергій, фізики плазми, нанотехнологій, як правило, коштом Євросоюзу. Близько чверті випускників продовжують наукову кар’єру в аспірантурі університетів світу.

Education in the field of Nuclear Physics, High Energy Physics, Physics of Elementary Particles at the School of Physics and Technology

Відеофрагмент про фiзико-технiчний факультет у складi ІВТ -
http://www.youtube.com/watch?v=x1w7feN0bLc