Навчання


Кращі студенти отримують почесні стипендії президента України та Верховної Ради. Щороку студенти факультету беруть участь у Всеукраїнських студентських олімпіадах та турнірах з фізики, де посідають призові місця. Студенти беруть участь у літніх школах, які проводяться у провідних наукових центрах: Інститут Макса Планка (Німеччина), DESY (Гамбург, Німеччина), Чеський технічний університет в Празі, CERN (Швейцарія)тощо. Проводиться семінар випускників ННІ «ФТФ» за участю провідних фахівців України та зарубіжжя, де всі бажаючі мають можливість подискутувати з приводу нагальних проблем у сфері сучасної фізики. Окремо співробітники факультету залучені до проведення міжнародного Харківського квантового семінару.

Випускники факультету можуть працювати в провідних наукових і науково-виробничих центрах України, а також у фірмах та організаціях будь-яких форм власності. Також випускники мають можливість продовжувати навчання в магістратурі та аспірантурі, в тому числі кращих університетів США, Німеччини, Канади, Японії та інших країн світу.

Приблизно третина випускників ННІ «ФТФ» здобуває науковий ступінь доктора філософії після закінчення навчання. Тридцять три випускників ННІ «ФТФ» були обрані до НАНУ та академій інших країн, що становить більше половини обраних від університету в цілому. З 1991 року вісімнадцять випускників ННІ «ФТФ» були удостоєні Державної премії України в галузі науки і техніки. Студенти ННІ «ФТФ» понад двадцять разів перемагали на Всеукраїнських олімпіадах з фізики. Крім того, вони вісім разів перемагали на Всеукраїнських олімпіадах з суміжних спеціальностей: теоретичної механіки, астрономії, астрофізики та англійської мови. У період з 2003 по 2019 рік було проведено вісімнадцять Всеукраїнських учнівських турнірів з фізики. Студенти ННІ «ФТФ» посідали призові місця у всіх турнірах, у тому числі десять разів отримували дипломи першого ступеня. З 2011 року, коли було започатковано International Physics' Tournament (IPT) ННІ «ФТФ» шість разів представляли Україну на Міжнародному фізичному турнірі і щоразу поверталися додому з перемогою, а тричі привозили додому золоті медалі.

Шістнадцять разів студенти старших курсів ННІ «ФТФ» перемагали у фінальних турах Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузях "фізика", "технологія будівельних матеріалів та матеріалознавство", "машинобудування". Протягом 2016-2020 рр. студенти ННІ «ФТФ» стали співавторами 79 робіт, опублікованих у журналах, що індексуються Scopus. Тобто на кожного магістранта ППП припадає 0,57 статті.