Звіт про наукову діяльність ФТФ у 2024 р.(презентація)
Звіт про наукову діяльність ФТФ у 2023 р.(презентація)
Звіт про наукову діяльність ФТФ у 2022 р.(презентація)
Звіт про наукову діяльність ФТФ у 2021 р.(презентація)
Звіт про наукову діяльність ФТФ у 2020 р.(презентація)
Звіт про наукову діяльність ФТФ у 2019 р.(презентація)
Звіт про наукову діяльність ФТФ у 2018 р.(презентація)
Звіт про наукову діяльність ФТФ у 2017 р.(презентація)
Звіт про наукову діяльність ФТФ у 2014 р. (презентація)
Розробки науковців факультету (презентація).
Не так давно наш факультет відсвяткував 60-річчя. Звісно, це був привід підбивати підсумки. За 60 років факультет випустив понад 3000 фахівців у передових галузях фізичної науки. Більшість випускників факультету – успішні люди, які займаються науковими дослідженнями. Понад 30% випускників мають наукові ступені. Двоє випускників посідали високі державні посади, працювали в Уряді України, відповідаючи за наукову галузь. Факультет зробив значний внесок до світової наукової скарбниці. До державного реєстру внесено три відкриття (з більш, ніж двох тисяч, наявних у реєстрі), зроблені випускниками факультету.
Серед випускників факультету – більше десяти лауреатів Державних премій України та інших республік, близько тридцяти членів Національної академії наук України, плеяда директорів установ НАН України та промислових підприємств.
Сьогоденням фізтехівської науки теж можна пишатися, навіть на тлі повномасштабного вторгнення. Зараз на ФТФ працюють більше 30 викладачів та близько 100 наукових співробітників, які беруть активну участь в дослідженнях «на передньому краї» світової науки. Кожного року фізтехівськими викладачами та науковцями видається до 5 монографій, підручників та навачальних посібників, близько 100 статей, з яких майже 70 % – у провідних міжнародних виданнях 1-го та 2-го квартилю. Отримуються патенти України та інших держав. Стабільно захищаються дисертації доктора філософії та доктора наук.
Науковці ФТФ працюють над такими сучасними задачами, як фізика наночастинок і наноматеріалів, проблема нагрівання термоядерної плазми, розвивається теоретична та експериментальна ядерна фізика, фізика плазми та плазмові технології, ведуться сучасні біомедичні дослідження.
На ФТФ займаються не лише фундаментальною наукою, велику увагу у нас приділяють і прикладним дослідженням.
Зараз на ФТФ виконуються 13 Науково дослідних робіт, що фінансуються МОН України з загальним фінансуванням понад 13 млн. грн. на рік.
Співробітники ФТФ активно беруть участь в конкурсах та отримують фінансування з інших джерел, у тому числі із-за кордону.
Окремо слід зазначити плідну багаторічну співпрацю фізтеху з такими організаціями як Fusenet, EuroFusion, ENEN, що давало та дає змогу направляти на стажування у закордонні організації наших студентів та аспірантів.
На завершення хочеться сподіватися, що за славетним минулим фізтехівську науку чекає яскраве майбутнє.