Новини

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 29

15 вересня 2023 року

Розвиток колайдерної нейтринної фізики

Розвиток колайдерної нейтринної фізики

Перше пряме спостереження нейтрино коллайдера за допомогою FASER на LHC

Нейтрино є одними з найпоширеніших частинок у Всесвіті, але вони рідко взаємодіють з матерією: трильйони проходять крізь нас щосекунди, але більшість із нас ніколи не матиме жодної взаємодії з матерією в нашому тілі.

Тим не менш, вчені можуть досліджувати ці частинки за допомогою високоінтенсивних джерел нейтрино та детекторів, які є достатньо великими, щоб подолати рідкість взаємодії нейтрино.

Таким чином нейтрино спостерігали від Сонця, від взаємодії космічних променів в атмосфері, з надр Землі, від наднових та інших астрофізичних об’єктів, а також від штучних джерел, таких як ядерні реактори та прискорювачі частинок, у які потрапляє пучок частинок.

Але ніхто ніколи не виявляв нейтрино, що утворюються у зустрічних променях.

Цього досягнення досягла команда FASER. Результати цього видатного експерименту викладено в статті [Henso Abreu et al. (FASER Collaboration), First Direct Observation of Collider Neutrinos with FASER at the LHC // Phys. Rev. Lett., volume 131, issue 3, pages 031801, 2023, doi10.1103/PhysRevLett.131.031801].

Цей результат знаменує початок розвитку колайдерної нейтринної фізики, відкриваючи безліч нових вимірювань з широкими наслідками для багатьох галузей фізики.