Новини

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 91

5 травня 2024 року

Вітаймо переможців Програми стипендій EURIZON для України

Вітаймо переможців Програми стипендій EURIZON для України

3 травня сайт європейського проекту EURIZON повідомив про завершення третього, останнього раунду оцінки пропозицій для Програми стипендій EURIZON для України EURIZON Fellowship Programme for Ukraine

https://www.eurizon-project.eu/news/updates/eurizon_fellowship_programme/

В результаті було відібрано додаткові 34 команди вчених в Україні, які отримають індивідуальне фінансування на період до 12 місяців.

На конкурс було прийнято 730 пропозицій у шести номінаціях: інфраструктура баз даних і числових розрахунків; енергетика; оточуюче середовище; здоров’я та харчування; фізика та інженерія; соціокультурні студії. До складу журі конкурсу (ScientificReviewPanel) було запрошено двох каразінців: виконавчу директорку Національного фонду досліджень України Ольгу ПОЛОЦЬКУ та професора ННІ ФТФ Ігоря ГІРКУ. Організаторами конкурсу було отримано понад півтори тисячі рецензій. З урахуванням попередніх двох турів відбору журі конкурсу відібрало до фінансування 65 пропозицій, до виконання яких будуть залучені 324 науковці та інженери, які працюють на території України. Фінансування цих 65 проєктів становить чотири з половиною мільйони євро. Проєкти тривалістю від шести до дванадцяти місяців будуть реалізовані до кінця квітня 2025 року, починаючи з лютого 2024 року.

Серед переможців конкурсу є шість команд з Каразінського університету, що є найкращим результатом серед університетів України:

-Heat transport and Interfacial energy dissipation in nanostructures (ННІ комп’ютерної фізики та енергетики).

-Enhanced chiral sensing with plasmonic hyperbolic metasurfaces (ФРБЕКС).

-Creation of ceramic coatings for surface modification of structural materials by the cathode-type vacuum-arc discharge, which generates highly ionized plasma flows (ННІ ФТФ).

-Reptile and amphibian genomics to unravel evolution and biodiversity (біологічний факультет).

-Between two poles: Phylogeny and phylogeography of selected species of marine and freshwater leeches (Hirudinea) (біологічний факультет).

-Biomolecular interactions of amyloids: modulating effects of polyphenols (ННІ ФТФ).

Вітаймо переможців конкурсу!