Новини

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 131

18 травня 2024 року

Пішов з життя Холодов Роман Іванович

Пішов з життя Холодов Роман Іванович

15 травня 2024 року на 54 році життя зупинилось серце випускника кафедри теоретичної фізики фізтеху, лідера наукової школи “Квантові підходи в задачах зіткнення важких іонів і електронів в електромагнітних полях”, члена-кореспондента НАН України, доктора фізико-математичних наук, доцента, в.о. директора Інституту прикладної фізики НАН України ХОЛОДОВА Романа Івановича

Р.І. Холодов – знаний вчений в галузі теоретичної фізики. Автор понад 100 наукових публікацій.

Його наукова діяльність охоплювала такі наукові напрями, як квантова електродинаміка в сильних магнітних полях, електронне охолодження пучків важких іонів.

Активно займався науковою роботою в рамках міжнародного співробітництва з FAIR (Німеччина, м. Дармштадт) у сфері створення теорії електронного охолодження пучків антипротонів для накопичувального кільця HESR, дослідження процесів релятивістської атомної фізики в сильному електромагнітному полі, що виникає при взаємодії двох кулонівських центрів; дослідження квантово-електродинамічних процесів в екстремально сильних полях спільно з колаборацією SPARC; дослідження механізмів пробою в компактному лінійному колайдері наступного покоління CLIC ЦЕРН (Швейцарія, м. Женева).

Світла пам’ять про Романа Івановича збережеться в серцях колег, друзів та близьких.