Новини

  • Поделиться в VK
  • Поделиться в Facebook
  • Поделиться в Google+
  • Поделиться в Twitter
  • Количество просмотров 55

15 червня 2024 року

Фізтех розвиває міжнародне співробітництво

Фізтех розвиває міжнародне співробітництво

В ході робочого візиту до м. Катовіце, Польща, директор Навчально-наукового інституту «Фізико-технічний факультет» Пилип Кузнєцов відвідав Центр мікроскопічних досліджень матерії SPIN-Lab, де зустрівся з директором та розробником цього центру, доктором Marcin Libera.

Пан Marcin Libera презентував можливості центру, який консолідує мікроскопічні компетенції Сілезького університету. У сучасній будівлі Центру, розташованій на кампусі в Хожуві, розміщені унікальні мікроскопи, такі як:

- трансмісійний електронний мікроскоп, пристосований для дослідження в кріогенних умовах (JEOL, F200)

- растровий електронний мікроскоп з ксеноновою іонною гарматою (Tescan, AmberX)

- растровий електронний мікроскоп з EDX, WDX детекторами та Раманівським спектрометром (Tescan, Clara)

- конфокальний мікроскоп з білим лазером (Leica, Stellaris 8)

- рентгенівський мікротомограф (Tescan, UniTOM HR)

Обладнання Центру дозволяє проводити багатоаспектні кореляційні дослідження речовини, зокрема м'якої, що сприяє, зокрема, розробці сучасних матеріалів і наноматеріалів, які використовуються в медицині, фармацевтиці, авіації та автомобілебудуванні.

В ході обговорення було погоджено можливість спільних досліджень та доступу до обладнання лабораторії фахівцям ННІ «ФТФ» з огляду на запуск дотичного проєкту Plasma-Spin-Energy на фізико-технічному факультеті. Також було погоджено можливість проходження практики студентами інституту.