Проєкт "4 кафедри - 4 зустрічі. Пріоритети сучасної фізики."
https://www.youtube.com/channel/UCJsfv5PJBT_G7GNCYi3KdkQ/videos
Відеопрезентація Інституту фізики плазми ННЦ ХФТІ
Олена Москаленко та Єгор Верещака - в Технологічному інституті Картаго
Гречко Ярослав - учасник 21-а міжнародна конференції з імпульсної потужності
(м. Брайтон, Великобританії)
З 18 по 22 червня 2017 року у місті Брайтон (Великобританія) проходила 21-а міжнародна конференції з імпульсної потужності. Захід було організовано товариством ядерної та плазмової науки Інституту інженерів електротехніки та електроніки (IEEE Nuclear and Plasma Sciences Society).
Конференція з імпульсної потужності – це форум для обговорення всіх аспектів науки, техніки та застосування імпульсної потужності. Імпульсна потужність, техніка використання електричної енергії для генерації коротких імпульсів високої потужності використовуються у широкому діапазоні застосувань від фізики плазми та генерації пучків заряджених частинок до промислових та медичних застосувань.
Захід проходив в готелі “Hilton Metropole Hotel” на березі протоки Ла-Манш міста Брайтона, розташованого на південному узбережжі Англії. Брайтон є популярним містом, де проходили та проходять численні національні та міжнародні конференції. Брайтон – це одне з найбільших міст Англії, яке має давню історію, ще з римських часів. Його новітня історія – це приморський курорт, який має такі визначні пам’ятки як Brighton Pier, Royal Pavilion та новий British Airways i360.
Конференція включала проведення пленарних, усних та стендових доповідей, на яких учені з різних країн світу мали можливість представити свої здобуті наукові результати, поспілкуватися та обмінятися контактами. Кількість учасників конференції налічувала близько 500 осіб. При такій кількості учасників я був єдиним представником з України.
Незважаючи на насичену технічну програму конференції організаційний комітет проводив численні соціальні заходи, які давали учасникам можливість створення нових знайомств та відмінного проведення часу. Соціальні заходи включали вітальний прийом, екскурсію до British Airways i360 та офіційний банкет.
Поїздка відбулася завдяки студентському гранту, який організаційний комітет конференції виділяв студентам та аспірантам для участі у конференції. Він покривав проживання в готелі та організаційний внесок, який включав усі заходи та харчування.
Максим Люль - учасник Літньої школи з фізики елементарних частинок
З 4 по 17 червня 2017 я був учасником Літньої школи з фізики елементарних частинок, яку організовував Міжнародний центр теоретичної фізики Абдус Салама, м. Трієст, Італія. По-перше, мене вразило те, що я був єдиним учасником з України та Росії. Це, я вважаю, дуже яскравий показник того, що наш факультет є одним із кращих на території України. І дійсно, коли ти можеш попросити рекомендацію у викладача фізтеху з індексом Хірша понад 15, то це варто на увагу.
Школа зібрала учасників з усього світу: США, Канади, Мексики, Індії, Японії, Німеччини, Швейцарії... Всі, здавалося б, різні, але з легкістю знаходили спільну мову. Упевнений, що ніде більше не можна знайти такої атмосфери, як на подібних школах, адже коли люди об'єднані спільними інтересами, коли тебе оточують успішні мотивовані учасники, то ти і сам мимоволі стаєш мотивованим і успішним. Цікаві лекції, відкриті і по-доброму божевільні учасники зробили цю школу просто незабутньою. Уже пройшло п'ять днів, а я до сих пір під враженням (думаю це надовго)!
Дуже здорово, коли ім'я твого факультету говорить саме за себе, і його студентів із задоволенням приймають в якості учасників в різні школи / обміни / стажування.
Отже, якщо ти абітурієнт, то подача документів на фіз-тех, на мій погляд, це найправильніше рішення, адже факультет, в першу чергу, навчить тебе мислити, а це найголовніше, що повинен дати університет. А якщо ще й докладати зусилля і наполегливо займатися, то і твоє повідомлення з'явиться в розділі «Закордонна практика».
https://atn.ua/obshchestvo/magnity-kotorye-spasayut-zhizni-v-voennom-gospitale-pokazali-unikalnoe-oborudovanie
Сюжет АТН розповідає про унікальну розробку науковців ННЦ ХФТІ: магніти, які рятують життя. На 90-й секунді в кадрі – старший науковий співробітник ННЦ ХФТІ, випускник кафедри експериментальної ядерної фізики фізико-технічного факультету 1983 року Олексій Миколайович Ведикодний.
Олександра Ставничого, бійця 93 ОМБр, оперували в Харківському за допомогою спеціального магніту, який розробили медики шпиталю спільно з науковцями ХФТІ. На озброєнні в лікарів таке устаткування вже близько двох років. За цей час інструмент удосконалили, і тепер він є незамінним при лікуванні поранень. Магніти дають можливість вилучати осколки уже при обстеженні за польових умов. Крім того, вони допомагають вилучати осколки навіть із глибоких ран, де скальпель застосовувати небезпечно. За цей час за допомогою харківської розробки провели уже понад тисячу успішних операцій. В середньому, пояснюють медики, процес реабілітації після такої операції скорочується на 6 --8 днів. Деякі з магнітів розробляли безпосередньо для конкретного пораненого. Це все є ручною роботою, магніти виробляють в одиничних примірниках. Наразі розроблено близько 20 типів комплектів. Їх застосовують уже не лише в Харківському, але й в інших військових шпиталях.
Що роблять українці на "штучному Сонці?"
Команда українських фізиків - випускників фізико-технічного факультету Каразінського університету моделює на комп'ютері експерименти, які потім втілюють на практиці на термоядерному реакторі Wendelstein-7X у Німеччині. За що цінують українських фізиків у світі - в ексклюзиві DW з найгарячішого місця на планеті.
https://www.youtube.com/watch?v=sHeUOa3YlVs